036428855 קליניקה אלטרנטיבית טבעית

מחלות עור, למה ומדוע וכיצד מטפלים

מחלות עור, מהיכן הן באות ולאן הן הולכות?

רבים וטובים באוכלוסייה סובלים מבעיה עורית, ברמה כזו או אחרת. המחלה מופיעה בתינוקות, בילדים בבוגרים ובמבוגרים כאחד. ישנם אנשים שנחשפו למחלות עור עוד בילדותם או בתקופת הנערות שלהם, והם חיים אתה מאז ועד בכלל, תוך שהם מנחמים עצמם עם תובנות של "זה גנטי", " אין מה לעשות", "ככה נולדנו", "צריך ללמוד לחיות עם זה" ומשפטים דומים.

רבים אחרים מתעוררים ביום בהיר אחד למצב של תחלואה ומחלת עור, תוך שהם אינם מבינים ושואלים "לא היה לנו מאומה עד היום, אז מהיכן זה בא לנו?", "אנחנו לא היינו אלרגיים למאומה", "במה נגענו שזה קורה לנו", ומשפטים דומים.

בתפיסה האלטרנטיבית הטבעית, הדומה לתפיסות מסורתיות כדוגמת "רפואת הרמב"ם" הרפואה ההודית "איור ודה" הרפואה הסינית, ואחרות, הבעיה העורית מקורה במערכת הפנימית של הגוף שלנו. בעור עצמו, אין לנו פגם מקומי, אלא יש לנו, ביטוי חיצוני לבעיה פנימית. העור הוא חלון הראווה של המערכות הגוף שלנו ולכן עליו אנחנו רואים את הסימנים ומרגישים את הסימפטומים של בעיה הפנימית. עוד במאה ה 19 פרופ' ברנרד שהוא אחד המדענים הדגולים בהיסטוריה האנושית קרא למערכת הזו  "אינטריור מיליו" (שפרושה, הסביבה הפנימית). מדע הרפואה כיום קורא לה "מערכת החיסון".

השיבוש במערכת הפנימית שלנו הוא צורת הביטוי של הגוף, להגיד לנו "יש לכם בעיה".  השיבוש שולח לנו אות אזעקה, מנורת אזעקה שנדלקת לנו בצורת אדמומיות דלקתית ופצעים על העור.

הגוף החי (האדם והחיה) הוא מערכת משוכללת ברמה הגבוהה ביותר הקיימת ם על פני כדור הארץ. המחשב המשוכלל ביותר, הגדול ביותר, אינו מתקרב לרמת התחכום ורמת המורכבות ולמהירות התגובה בה פועל הגוף החי. מבין מערכות חיים אלה, גוף האדם הוא אחד המורכבים ביותר ומשוכללים ביותר.

שתי קבוצות החולים במחלות עור,  אלה שנולדו וחיים שנים עם מחלות העור, ואלה שנחשפו למחלה ולתחלואה ביום בהיר אחד, נמצאות ברמת שיבוש כלשהיא של מערכות הגוף.  התעלמות מ "נורת האזעקה" הנדלקת על העור בצורת דלקת, אדמומיות, פצעים עלולה להביא אותם להחמרת השיבוש ולרמות אי תפקוד חמורות הנקראות, "מחלות חשוכות מרפא" – מחלה הנגרמת ממערכת ביולוגית, שעברה את נקודת האל חזור, ואינה ניתנת לתיקון עוד.

הטיפול האלטרנטיבי הטבעי בא להחזיר את המערכת לעבודה תקינה. לתת לגוף את האמצעים (תזונה, צמחי מרפא ואורח חיים) לתקן את המערכת החיסונית הפנימית שלו, ולהביא את האדם למצב מאוזן ותקין הנקרא – בריאות.