036428855 קליניקה אלטרנטיבית טבעית
 
 

רגישות לגלוטן

מספר האמריקאים שאובחנו עם מחלת צליאק המשיכו לעלות בעשור האחרון אך התייצב  בשנת 2004, כך עולה ממחקר חדש.

חוקרים ניתחו נתונים על מדגם קטן אך מייצג של אנשים שהתגוררו במחוז אולמסטד, מינסוטה, ומצא כי בין השנים 2000 ו 2010, מספר המקרים החדשים של מחלת צליאק עלה מ כ -11 אנשים לכל 100,000 ל כ -17 אנשים לכל 100,000.

"אנחנו מוצאים הרבה יותר מחלת צליאק," אמר ד"ר יוסף מוריי, המחבר הראשי של המחקר ממרפאת מאיו ברוצ'סטר, מינסוטה.

"חלק מזה הוא כנראה שאנחנו טובים יותר באיתור של המחלה, אבל העובדה שאנחנו מוצאים את זה כל הזמן מראה כי ישנם מספר המקרים החדשים," הוא הוסיף.

אצל אנשים עם מחלת הצליאק - הכולל כ 1 אחוז מהאמריקנים, על פי רוב ההערכות - מערכת החיסון מגיבה לגלוטן, חלבון המצוי בחיטה, שעורה ושיפון. אכילת מזונות עם ניזקי גלוטן המעי הדק ושומרת עליו מפני חומרים מזינים סופגים.

התסמינים הקלאסיים של צליאק הם שלשול וירידה במשקל, על פי דו"ח של מאריי.

מחקרים קודמים הראו כי מספר האנשים החיים עם המצב גדל עם הזמן, אבל העובדה נמצאים כל הזמן מקרים החדשים המאובחנים בשנים האחרונות מראה שהמחלה קיימת.

החוקרים השתמשו רשומות רפואיות לאנשים שהתגוררו במחוז אולמסטד, שהוא ביתם של מרפאת מאיו ושני בתי חולים כלולות, והיכן שקיימת רשומה על בריאותם של רוב האוכלוסייה היא מעקב באמצעות פרויקטים מחקריים.

בעשור כולו החל בשנת 2000, כמה 249 אנשים אובחנו עם מחלת צליאק במחוז. אנשים צעירים כמו בן שנה ו מבוגרים בני  85 קבלו אותה אבחנה, וכ 63 אחוזים מהמקרים החדשים היו נשים.

בין השנים 2000 ו -2001, 26 אנשים אובחנו עם מחלת הצליאק, אשר פועל יוצא מכך  11 לכל 100,000 אנשים באותה עת. עד 2002 עד 2004, המספר טיפס ל -67 - או כ -18 אנשים לכל 100,000, ונשאר על אותו מכאן ואילך.

 "משהו השתנה בסביבתנו המשפיע על השכיחות מוגברת של מחלת צליאק," אמר מורי.

בדו"ח שלהם, מוריי ועמיתיו מציינים כי זיהומים במערכת העיכול קשורים להתפתחות מחלת הצליאק. אז יש צריכה גבוהה של מזונות גלוטן כדוגמת  לחמים, כעכים ופיצה.

ד"ר אלסיו פאסאנו, מנהל המרכז לחקר הצליאק בבית החולים לילדים בבוסטון, הסכים שמשהו בסביבה נראה מפעילת הגורמים הגנטיים ביולוגיים השונים שמניעים מחלת הצליאק.

"אם אתה בודק את אורח החיים של שלושה או ארבעה דורות לפני, אתה לא רואה את המגיפה הזאת. אני באמת מאמין במה שאנחנו עדים עם מחלת הצליאק היא שאנחנו משנים את הסביבה מהר מדי עבור הגוף שלנו והוא לא מסתגל לשינוי זה , "אמר פאסאנו, שלא היה מעורב במחקר.

"כשאנחנו נולדים אנחנו כמו גוש שיש. הסביבה שלנו מגלפת ממנו את פסל החיים שלנו " הוסיף פאסאנו.

במידה ואת או את סובל או סובלת ממחלה אלרגית, מומלץ להגיע לאבחון ומציאת הפתרון המתאים לגוף שלך על מנת שפסל החיים יעוצב בצורה הטובה ביותר