036428855 קליניקה אלטרנטיבית טבעית
 
 

טיפול טבעי ואלטרנטיבי ב רוזצ'אה

 רוזציאה  באה לידי ביטוי כמחלת עור המופיעה על הפנים כדלקת אדמומית.

לפי תפיסת הטיפול הטבעי. גוף האדם הוא אורגניזם משוכלל היודע למסור איתותים ומסרים לעולם החיצון. הגוף שולח אותות מצוקה, על בעיות פנימיות שיש לו. 
אפשר לראות את התפרצות הרוזציאה כמנורת אזעקה אדומה הנדלקת, או כפעמון אזעקה  חיצוני  המצלצל בקול רם, המתריע על בעיה פנימית שיש לנו בתוך הגוף. בעיה שאנחנו לא יכולים לראות ולעיתים גם לא יכולים להרגיש. במקרה של רוזציאה ההתראה הישירה היא על בעיה במערכת העיכול הנקרא  SIBO
  (גידול יתר של בקטריות במעי הדק). 
תפיסה זו של הטיפול הטבעי נתמכת גם על ידי עבודות מחקר רפואי מדעי. על מנת לאשש הנחה זו, חוקרים מאוניברסיטת  ג'נואה  באיטלה ערכו מחקר ב 113 חולים (נשים וגברים) בגיל ממוצע של 52 שנה ובקבוצת ביקורת של 60 אנשים בריאים בגיל דומה. 
שתי הקבוצות עברו בדיקת BT
  לאשש נוכחות של SIBO  . חולים שהגיבו חיובית לבדיקת SIBO  קיבלו טיפול רדומאלי של ריפסימין 1200 מ"ג ליום במשך 10 ימיים או פלסבו ( תרופת דמה). 
קבוצת הביקורת שהגיבה שלילית לבדיקות BT
  טופלו גם כן עם ריפסימין. 
חיסול הרוזציאה נבדק על ידי שני רופאים דרמטולוגים לנוחכות רוזציאה לפני ואחרי הטיפול.
המחקר הוכיח  כי החולים במחלה עורית רוזציאה סובלים גם מבעיה פנימית של  גידול יתר של חיידקים במעי הדק. בנוסף נמצא גם, שחולים שטופלו כנגד מחלת המעיים הראו החלמה מצוינת גם נגד הרוזציאה למשך 9 חודשים.


הטיפול האלטרנטיבי הטבעי מתייחס לשורש הבעיה במעי הדק ובעזרת התאמת מזון למטופל מביא לאיזון מערכת העיכול ובריאות המטופל פנימית וחיצונית גם יחד.